Zmiany w oŚrodku Czystości 0
Zmiany w oŚrodku Czystości

Wracamy! 

Zmiany są potrzebne, a jeżeli już czujesz, że coś "musisz bo się udusisz" to warto zaryzykować. 

Wiemy, że nie jesteśmy już tak dostępni jak wcześniej, ale jednocześnie po tych dwóch miesiącach na Targu Ekosfera Stara Piekarnia w Krakowie, widzimy, że nadal jesteście z nami <3 Dziękujemy! 

czytaj całość »
Jak dbać o ekspres do kawy? 0
Jak dbać o ekspres do kawy?

Dbanie o ekspres do kawy nie tylko zapewni Ci smaczne napoje, ale też regularnie czyszcząc i odkamieniając ekspres przedłużysz jego żywotność. Gwarancja producenta, najczęściej, nie obejmuje usterek wynikających z nagromadzonego kamienia na urządzeniu. 

czytaj całość »
Jak dbać o ubrania z tkanin naturalnych? 0
Jak dbać o ubrania z tkanin naturalnych?

Pielęgnacja naszych ubrań i tkanin jest nie tylko kwestią wyglądu i naszego zdrowia, ale również dbania o środowisko. Tradycyjne środki czystości do prania często zawierają szereg substancji chemicznych, które mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia, jak i dla środowiska. Te składniki, takie jak fosforany, ftalany i detergenty petrochemiczne, wpływają negatywnie na jakość wód i powietrza. Dlaczego warto sięgać po ekologiczne rozwiązania i jakie są najlepsze metody prania dla tkanin naturalnych? Odpowiedzi znajdziesz we wpisie.

czytaj całość »
Co to są kosmetyki naturalne? Prawne regulacje 0
Co to są kosmetyki naturalne? Prawne regulacje

Rynek kosmetyków naturalnych nieustannie rośnie. Według badania PMR ten segment rynku odnotował ponad 13% wzrost w 2020 r. Warto wiedzieć, że każdego producenta kosmetycznego obowiązują dokładnie te same normy bezpieczeństwa przy wprowadzaniu produktu na rynek. Jest to niezależne od tego, czy jest to mała polska manufaktura, czy globalny koncern dostarczający produkty określane mianem “naturalne”. Sam “kosmetyk naturalny” nie został dotychczas ujęty w powszechnie obowiązujących ramach prawnych. Dlatego też aby przybliżyć, czym on jest oraz w jaki sposób można go definiować należy przytoczyć objaśnienia i normy dotyczące samego pojęcia kosmetyk.

czytaj całość »
Lista ekologicznych certyfikatów, które warto znać 0
Lista ekologicznych certyfikatów, które warto znać

Pojawia się coraz więcej marek, które chcą działać na rzecz zrównoważonego rozwoju i w ramach realizowanej polityki firmy wdrażają rozwiązania proekologiczne. Wśród tych działań wyróżnia się m.in. organizację akcji na rzecz środowiska, korzystanie z materiałów przyjaznych naturze jak i starania, a następnie otrzymanie certyfikatu potwierdzającego ekologiczność/naturalność/organiczność produktu. Próba uzyskania certyfikatu przez firmy wiąże się często z długim i wymagającym procesem, Przedsiębiorstwo musi spełnić najczęściej szereg wymagań dotyczących samego produktu tj. składu, opakowania jak i logistyki, w tym dystrybucji produktu. 

czytaj całość »
Greenwashing - jak rozpoznać nieuczciwe praktyki? 0
Greenwashing - jak rozpoznać nieuczciwe praktyki?

Polacy są coraz bardziej świadomi tego, jak ich decyzje zakupowe wpływają na środowisko. Dlatego też firmy, chcąc zachęcić użytkowników do zakupów, przyjmują strategię marketingową, której celem jest przekonanie, że jej usługi oraz produkty są tworzone “w zgodzie z naturą”. Nie każde z tych działań jest jednak prawdziwe. 

czytaj całość »
Czy każde mydło to mydło? Czyli o składzie mydeł w płynie i naturalności 0
Czy każde mydło to mydło? Czyli o składzie mydeł w płynie i naturalności

Chcesz kupić mydło, ale nie wiesz jakie będzie dobre? Mydło do włosów, do prania albo na skórę twarzy? Czy będzie ono odpowiednie dla wrażliwej i atopowej skóry? Czy wybrany składnik w składzie nie powoduje alergii? Z artykułu dowiesz się jak działa mydło, jakie są jego rodzaje i właściwości. Poznasz też skład wybranych ekologicznych i tych mniej naturalnych mydeł.

czytaj całość »
Jeśli skład to tylko naturalny! Co znajdziesz w ekologicznych produktach do sprzątania domu? 0
Jeśli skład to tylko naturalny! Co znajdziesz w ekologicznych produktach do sprzątania domu?

Jest wiele czynników, jakie wpływają na podjęcie przez nas decyzji zakupowej, ale czy oprócz chwytliwej nazwy, ładnego opakowania, zwracasz uwagę na skład? Aby ułatwić świadomy wybór produktów do sprzątania domu przygotowaliśmy specjalnie dla naszych czytelników listę bezpiecznych i niebezpiecznych substancji w środkach czystości. Oprócz tego sprawdzisz jak unikać wyboru toksycznych produktów oraz dlaczego warto przejść na eko produkty.

czytaj całość »
Proszki do prania - porównanie komercyjnych i ekologicznych środków piorących 0
Proszki do prania - porównanie komercyjnych i ekologicznych środków piorących

Kiedy kilka lat temu przechodziłam na „jasną” stronę mocy, pierwszymi ze środków czystości, które wymieniłam były proszki do prania, całkowicie i szybko zrezygnowałam z chemii produkowanej przez wielkie koncerny i produktów typu „chemia z niemiec”Przejście taką alejką w markecie kończyło się dla mnie zawrotami głowy i podrażnieniem błon śluzowych nosa. Też tak masz?

czytaj całość »
Program lojalnościowy 0
Program lojalnościowy

Aby przystąpić do programu lojalnościowego EKOŚRODKI należy:

1. Zarejestrować się w sklepie online, na Twoim koncie będą widoczne zgromadzone punkty. 
Po zalogowaniu zobaczysz, ile punktów możesz zgarnąć za zakup danego produktu.

 

czytaj całość »
Wpływ środków czystości na zdrowie 0
6.jpg

W ostatnich latach pojawia się coraz więcej badań dowodzących, że popularne środki czystości mają negatywny wpływ na nasze zdrowie.

W niektórych przypadkach konsekwencje ich stosowania mogą być naprawdę poważne.

czytaj całość »
Domowe środki czystości 0
2.jpg

Czujesz w sobie żyłkę małego chemika? Chcesz w domowym laboratorium tworzyć własne środki czystości? Zanim się do tego zabierzesz, przeczytaj kilka ważnych wskazówek!

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl