Jak dbać o ekspres do kawy? 0
Jak dbać o ekspres do kawy?

Posiadanie ekspresu w domu w 2023 roku to bardzo popularne zjawisko, szczególnie odkąd pandemia odcięła ludzi od ekspresów w biurach :) Ale czy na pewno dobrze o niego dbasz?

Dbanie o ekspres do kawy jest kluczowe, aby zapewnić sobie smaczne i aromatyczne napoje oraz przedłużyć żywotność urządzenia. Poznaj sprawdzone sposoby na czyszczenie ekspresu.

Oto kilka kroków, które pomogą Ci utrzymać ekspres do kawy w doskonałej kondycji:

 1. Regularność. Systematyczność to podstawa. Większość ekspresów ma zaprogramowane procesy czyszczenia, które jednak często pomijamy w momencie, kiedy powinny zostać uruchomione np. w trakcie spotkania z przyjaciółmi. 

  Zaplanuj przynajmniej raz na 3 tygodnie dokładnie oczyszczanie wszystkich przewodów, w tym modułu zaparzającego.

 2. Używaj przefiltrowanej wody. Stosowanie dzbanków z wkładem filtrującym jest już bardzo powszechne, używając wody, którą najpierw przefiltrujesz w dzbanku pomaga zmniejszyć ryzyko powstawania kamienia i osadu w ekspresie. Brak kamiennych osadów oznacza szybsze nagrzewanie samego ekspresu i jego mniejszą awaryjność.

  Sama woda może wpływać również na smak kawy! Zbyt twarda woda sprawia, że kawa ma mdły posmak. Zbyt miękka - gorzkawo-kwaśny.

 3. Odkamieniaj swój ekspres. Woda używana do przygotowania kawy często zawiera minerały, które mogą prowadzić do osadzania się kamienia w urządzeniu. Dlatego regularne odkamienianie ekspresu jest kluczowe.

  Najlepiej używać profesjonalnych produktów do tych zadań. Wybieraj produkty o krótkim, prostym i najbardziej naturalnym składzie.

 4. Zadbaj o system mleczny ekspresu. W rurkach do podgrzewania i spieniania mleka gromadzi się osad z mleka, tłuszcze, białka i resztki kawy. Kiedy mleko jest podgrzewane i spieniane jego pozostałości zostają na wewnętrznych powierzchniach rurek, wężyków i dysz systemu mlecznego.

  Żeby utrzymać smak i higienę napojów mlecznych oraz przedłużyć żywotność ekspresu do kawy regularnie czyść ten istotny system.

 5. Jeśli Twój ekspres do kawy jest wyposażony w filtr wodny, regularnie wymieniaj go zgodnie z zaleceniami producenta. Filtr wodny pomaga zapobiegać osadzaniu się kamienia i korozji.
 6. Co kilka miesięcy, przeprowadź głębsze czyszczenie ekspresu. Wyjęcie i wyczyszczenie wewnętrznych komponentów, takich jak młynek do kawy, filtry i rury, może pomóc w zachowaniu wydajności i smaku kawy.

  Upewnij się, że rozmontowujesz urządzenie zgodnie z instrukcjami producenta.

 7. Używaj świeżo palonej, dobrej jakości kawy dedykowanej dla Twojego urządzenia. To wpłynie na smak i aromat Twojego napoju.

  Proces przygotowania i palenia kawy bywa inny dla ekspresów ciśnieniowych, inny dla ekspresów przelewowych i kolbowych, inny dla kawiarek.

Dbanie o ekspres do kawy nie tylko zapewni Ci smaczne napoje, ale też regularnie czyszcząc i odkamieniając ekspres przedłużysz jego żywotność. 

Gwarancja producenta, najczęściej, nie obejmuje usterek wynikających z nagromadzonego kamienia na urządzeniu. Naprawienie sprzętu może być kosztowne. Zawsze warto zapoznać się z instrukcjami obsługi i przestrzegać ich zaleceń dotyczących konserwacji.

Poznaj produkty, które pomogą Ci w szybki sposób pozbyć się osadów, kamienia i resztek mleka.

Odkamieniacz do ekspresu

Odkamieniacz do ekspresu Laveco

Odpowiedni do stosowania w ekspresach typu DeLonghi, Philips, Siemens, Krups, Saeco, Bosch itp. Nawet jeśli nie dokładnie zmyjesz produkt - nie martw się. Nie znajdziesz w tym produkcie barwników, enzymów, fosforanów, konserwantów, kwasu cytrynowego, octu.

Płyn do czyszczenia systemu mlecznego

Płyn do czyszczenia systemu mlecznego Laveco

 

Sprawdź teraz

 

Kliknij i zobacz nasz test odkamieniacza w ekspresie kolbowym

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl