Mydło z jaśminem i akacją Ciepła letnia noc 110g Bracia Mydlarze
Opis
Ciepła letnia noc, czyli kwitnący jaśmin i akacja w akcji!
Pamiętasz, jak pachnie jaśminowiec poruszony wiatrem w ciepłą letnią noc? Tak samo pachnie to mydło w kostce. W środku oprócz naparu z jaśminu jest napar z akacji.
Na wszelki wypadek kwiat jaśminu leczy oparzenia słoneczne, likwiduje zmarszczki, nawilża i poprawia elastyczność skóry. Dodatek zielonego jęczmienia to bogate źródło chlorofilu, który ma właściwości detoksykujące i gojące.
Dzięki sporej ilości niezmydlonych tłuszczów nasze mydło w kostce dokładnie natłuszcza skórę, nie pozostawiając przy tym nawet śladu tłustej warstwy. Kostka „Ciepła Letnia Noc” charakteryzuje się alabastrową gładkością, którą będzie oddawała Twojej skórze nawet w zimny jesienny dzień.
Właściwości składników:
- Jaśmin skutecznie likwiduje zmarszczki, nawilża skórę oraz poprawia jej elastyczność. Jego regularne stosowanie zapewnia zdrowy wygląd oraz atrakcyjny koloryt. Ponadto kwiat jaśminu leczy także oparzenia słoneczne, pozwala pozbyć się wysypki oraz wspomaga leczenie trądziku. Jaśmin jest więc dobry na śmiałość.
- Akacja ma działanie antybakteryjne, odświeżające, poprawia koloryt cery i wygładza zmarszczki. Sprawdzi się w pielęgnacji każdego rodzaju cery, zarówno tłustej, wrażliwej, trądzikowej, naczynkowej, dojrzałej, jak i suchej. Kosmetyk odmładza, nawilża, pielęgnuje skórę. Wykazuje właściwości ściągające i przeciwzapalne, zmniejsza oparzenia i dolegliwości skórne.
- Młody jęczmień to bogate źródło witaminy C i chlorofilu, który ma właściwości detoksykujące i gojące, poprawia koloryt skóry, bynajmniej nie zmieniając go na zielony.
- Masło shea pielęgnuje, odżywia i nawilża skórę, zawiera witaminy A i E, zapobiega
utracie wody i pozostawia na skórze warstwę ochronną. Samo dobro. - Olej rycynowy ma właściwości oczyszczające i regenerujące, zmniejsza przebarwienia, konkretny zawodnik.
- Olej kokosowy to magia nawilżania, właściwości przeciwbakteryjne i nieoceniona pomoc w walce z przebarwieniami.
- Oliwa z wytłoczyn oliwek - większość z nas sięga po oliwę z pierwszego tłoczenia, my kierując się ideą zero waste, sięgamy po oliwę z wytłoczyn, czyli to, co jeszcze da się wycisnąć z oliwek po produkcji oliwy extra virgin – właściwości prawie się nie zmieniają, a różnica w przypadku mydeł jest niewyczuwalna. Zawiera witaminy A, B, C i E, nawilża i wygładza skórę, zapobiega starzeniu, a Matka Ziemia z wdzięczności wspiera jej działania, a także nasze.
- Ocet spirytusowy - niewielkie ilości (w kwestiach spirytusowych trzeba mieć umiar) wpływają na jakość mydła, ponieważ ocet utwardza i konserwuje, co jest istotne w przypadku użycia dużej ilości składników roślinnych, reguluje pH mydła, mydło octowe nie pozostawia osadu.
- Sól i cukier - te dwa składniki dodajemy do jedzenia i picia, a także do każdego mydła, zwiększając jego właściwości fizyczne, tj. pienistość i twardość. Sól i cukier są jak yin i yang, jak podstawowy budulec świata przedstawionego w mydle, dzięki nim każda kostka jest twarda niczym kość, za to pieni się jak mięciutka chmurka.
INCI: Sodium Olivate, Sodium Cocoate, Sodium Shea Butterate, Sodium Castorate, Glycerin, Jasminum Officinale Flower Water; Robinia Pseudoacacia Flower Water, Parfum, Acetum, Sucrose, Sodium Chloride, Jasminum Officinale Flower, Limonene**, Hordeum Vulgare Powder, Linalool, Hexyl Cinnamal, Geraniol, Amyl Cinnamal**
SKŁAD: Zmydlone tłuszcze (olej z wytłoczyn oliwek, olej kokosowy, masło shea, olej rycynowy), gliceryna, napar z kwiatów jaśminu i akacji, esencja zapachowa, ocet, cukier, sól, kwiaty jaśminu, młody jęczmień, **potencjalne alergeny
Masa netto: 110 - 120g
Produkt wykonany ręcznie. Powstaje w niewielkich partiach, każda z nich może nieznacznie różnić się wyglądem.
PROTIPY - Jak dbać o naturalne mydła w kostce?
1. Jak je przechowywać?
Proponujemy wyposażyć się w mydelniczkę, w której nie będzie zbierała się woda. Naturalne mydła rzemieślnicze lubią suche środowisko, wtedy wystarczą na dłużej i będą przyjemniejsze w użyciu.
2. A co z mydłami, które dopiero czekają na swoją kolej?
W takiej sytuacji wystarczy suche i przewiewne miejsce. Dobrze, gdyby nie było zbyt ciepłe.
3. Biały osad na mydle - co to takiego?
To soda, która powstaje sama z siebie. Nic strasznego! Zniknie przy pierwszym kontakcie z wodą.
4. Co zrobić z końcówką mydła, gdy jest już zbyt mała do normalnego użycia?
Bądź ZERO WASTE! Końcówkę możesz przykleić do nowej kostki – wystarczy, że oba kawałki zwilżysz wodą, połączysz i zostawisz do wyschnięcie. Tip no. 2 – zbieraj końcówki mydeł, wysusz je, a gdy będzie ich wystarczająco dużo, wrzuć do woreczka na mydło – oczyszczający peeling gotowy.